Zažijte s námi Noční běh pro Světlušku!

Pojďte s námi zažít noční běh a podpořit projekt Světluška! S radostí vám oznamujeme, že sportovní projekt ČSOB Na Zdraví se rozšiřuje o další závody.

Termíny Nočního běhu pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví:

  • 28. března Plzeň
  • 11. dubna Praha
  • 17. dubna Brno
  • 25. dubna Olomouc
  • 30. dubna Jihlava

ČSOB Na Zdraví se stalo generálním partnerem seriálu běhů „Noční běh pro Světlušku“, dlouhodobého projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým a přináší jim světlo do života. Noční charitativní běhy s čelovkami  na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem odstartovaly v roce 2012 v pražské Stromovce a od té doby se rozšířily do dalších měst po celé České republice – do Brna, Olomouci, Plzně i Jihlavy.
V průběhu běhů je pro vás vždy připraven bohatý doprovodný program: koncerty známých českých kapel, rozhovory s inspirativními osobnostmi, masáže nevidomými. Vyzkoušet si můžete i tzv. trasování, tedy běh se sportovcem se zrakovým postižením.
V roce 2018 padl rekord jak v počtu účastníků (celkem 7000 lidí), tak ve vybrané celkové částce (2, 8 milionu korun). Hlavní myšlenka nočních běhů však zůstává stále stejná: propojovat svět vidících a nevidomých, užít si radost z pohybu a pohodovou atmosféru.

V rámci závodu navštivte naši zónu ČSOB Na Zdraví, kde můžete přispět svým cvičením hendikepované sportovkyni Nikol Bukóciové. Stačí k tomu váš dvouminutový dobrý skutek v podobě kliků, dřepů nebo sed lehů. Kolik cviků uděláte za dvě minuty, tolik korun přispěje ČSOB na výuku plavání pro Nikol .

Každý je vítěz, zažijte to s námi!

Registrace na běhy najdete na našich stránkách u jednotlivých závodů.