Sporttester – pomocník pro monitoring tepové frekvence

Zdravý životní styl je dnes jednou z nejvíce diskutovaných otázek. Většina z nás jej ale často spojuje převážně (anebo výhradně) se zdravým stravováním. Zajímají se o vhodný jídelníček a zdravější potraviny, ale na neméně důležitou složku zdravého životního stylu – pohyb – už zapomínají. Přitom pravidelná pohybová aktivita by měla být nedílnou součástí života!

Jak na to?
Na pohyb zkrátka spousta lidí zapomíná. Co by ale mělo následovat v okamžiku, kdy si dotyčný uvědomí, že bez pohybu to opravdu nepůjde? Nechte si poradit.Vložte se do rukou odborníka (např. fitness trenér), který vám bude schopen sestavit dlouhodobý tréninkový plán. Následovat by měla být návštěva specializované prodejny se sportovním vybavením a výběr sporttesteru.

Sporttester jako užitečný pomocník
Sporttester neboli měřič tepové frekvence je pro optimalizaci sportovního výkonu nezbytnou pomůckou. Pokud máte pocit, že se vás jako sportovce „hobíka“, případně úplného nesportovce tento problém netýká, mýlíte se. Díky sporttesteru dosáhnete svých cílů snadněji, a navíc svému tělu neublížíte, protože budete respektovat jeho „limity“.

Nepostradatelným pomocníkem je sporttester především pro ty, kteří se snaží díky správnému pohybu redukovat váhu. Díky přesně stanovené tepové frekvenci si můžeme být téměř jisti, že při fyzické aktivitě v konkrétním (jasně daném) tepovém pásmu spalujete tuky.

Tepová frekvence je klíčem k úspěchu
Pokud je příliš nízká, je pravděpodobné, že zatížení organismu není dostatečně velké. V důsledku toho zvolená pohybová aktivita nevyvolá v organismu žádné změny, které souvisí s narůstající kondicí a úbytkem nežádoucích kilogramů.

Naopak příliš vysoká tepová frekvence naznačuje nepřiměřenou míru zatížení, a tedy v rámci spalování tuků a redukce váhy spíš škodí, než pomůže. Protože subjektivní vnímání zátěže je u každého z nás velmi rozdílné, jednoznačným doporučením je sledování tepové frekvence. Jednoduchým a správným řešením je tedy sporttester.

Pro koho je sporttester určen
Sporttester není jen pomůckou zarytých fandů pohybu a vrcholových sportovců. Pravidelně by se jej měli naučit využívat např. kardiaci. I pro ty je určitý druh pohybu důležitý (např. nordic walking) a kontrola nad srdeční frekvencí je zde nezbytná.

Sporttester je významný také pro lidi, kteří se sportem teprve začínají. Měřič jim pomůže odhadnout tu správnou míru zatížení do začátku.