Praha se povedla, Světluška letí dál!

Bez mála 5 tisíc běžkyň a běžců, ale i čtyřnohých průvodců člověka se sešlo v pražské Stromovce na dalším Nočním běhu pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví. Jedinečná běžecká akce je v lecčems výjimečná. Proto vás ani nemůže překvapit fakt, že se nerozdávají startovní čísla ani časoměrné čipy. Tady nejde o umístění, nezáleží ani na čase, za jaký 2,5 nebo 4,5 kilometrovou trasu uběhnete. Na čem naopak záleží hodně, je pomoc zrakově hendikepovaným, což je i hlavní záměr Nadačního fondu Českého rozhlasu, naší dobře známé Světlušky.

Kdo v podvečer zavítal do pražské Stromovky, mohl se těšit nejenom z toho, že jeho registrační poplatek pomáhá, ale i sám mohl přiložit svůj pot k dílu. To když se odvážil do stanu ČSOB Na Zdraví, kde si mohl pod odborným dozorem a vedením dvojice cvičitelů vyzkoušet, kolik zvládne udělat leh-sedů, dřepů nebo kliků ve dvouminutovém časovém limitu. Naše banka za každý zvládnutý cvik věnuje korunu na podporu Nikol Bukóciové, nevidomé plavkyně, která potřebuje osobního trenéra na splnění svého životního snu stát se mistryní České republiky.

Pomáhat tak šlo na jednom místě hned dvakrát. Večer dobrých skutků zpříjemnila třeba i přítomnost skupiny Pekař nebo bubeníků a bubenic z Tokhi & the Groove Army. Pokud jste to neměli do středu Čech zrovna nejblíže, přijďte se pobavit a pomáhat na jiný Noční běh pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví! Ze seriálu na vás čekají ještě Brno, Olomouc nebo Jihlava.

Autor článku: René Kujan

Autor fotografií: Petr Šolar