Poběžte s Reném Safariběh

V Safariparku ve Dvoře Králové jsem před pár lety strávil moc příjemnou rodinnou dovolenou na prodloužený víkend. Byl zrovna Halloween, takže jsme s potomkem mohli vyřezávat příšerky z dýní a ve volných chvílích obdivovat zdejší faunu. Já vám na všechno koukal jako čerstvě probuzená surikata, ten zážitek je něco úplně jiného než v tradiční ZOO. Velká radost panovala, když nás nesnědla smečka mohutných lvů, ale naopak jsme mohli my zajít něco zakousnout do zdejší restaurace. Přes sklo se nám do talířů pokoušely nahlédnout želvy, jejichž terárium bylo tehdy přímo součástí vkusně koncipovaného podniku. A když jsme mohli přespat v bungalovu, takříkajíc uprostřed stád zeber a pakoňů, nadšení synka neznalo mezí, úplně stejně jako i jeho rodičů.

Jsem proto hodně rád, že mám příležitost se do Safariparku vrátit a spojit hezké a příjemné místo a vzpomínky s tím, co mám nejraději – s během. Mnoho let se sám věnuji pomáhání druhým právě prostřednictvím běhání. Na Safariběhu si to mohou vyzkoušet úplně všichni, protože naše startovné pomůže nosorožcům. I díky nám se budou moci vrátit do své původní domoviny, do Afriky. Ani nosorožci ze Dvora Králové totiž nechtějí být poslední nosorožci, kteří přežijí. A u nás běžců to platí úplně stejně. Já taky nechci být poslední – v cíli. Takže budu pilně trénovat. Trénujte taky a sejdeme se na startu v Safariparku!

A kdo bude poslední, dostane přezdívku „nosorožec“ a pošleme ho do Afriky! 😀 😀

René Kujan

René Kujan je známý český běžec, dobrodruh a milovník výzev. Na svém kontě má tři světová prvenství v souvislosti s běháním na Islandu a podporou hendikepovaných sportovců. Svým běháním se již osmkrát zapsal do České knihy rekordů a kromě řetězových maratonů má za sebou třeba také běh od pramene Vltavy k prameni Labe v survival stylu nebo nejdelší běh za střízlivost. Od roku 2012 také pořádá ve spolupráci s ČSOB nejrůznější akce na podporu vozíčkářů, k nimž má blízko. Sám v roce 2007 jen o vlásek přežil těžkou dopravní nehodu. I přes chmurné prognózy lékařů se k běhu dokázal vrátit a s jeho pomocí získat pro vozíčkáře už přes 1,5 milionu korun.