Fenomén Gigathlon dorazil do Česka, ČSOB nechybělo

Fenomén Gigathlon dorazil do Česka, ČSOB nechybělo

Premiérově se v Česku 2.-4. září 2016 v Lipně nad Vltavou konal švýcarský kultovní závod Gigathlon. Gigathlon není jen běžný závod, ale snaží se přinést do Česka úplně jiný koncept pohledu na sportovní akce. Kombinaci pěti oblíbených sportovních disciplín, které se jedou v různém pořadí po dva soutěžní dny, jako výzvu přijal i tým z ČSOB a na místě nechyběla ani naše zóna ČSOB Na Zdraví. Závodu se mohli sportovci zúčastnit v kategorii pětičlenných týmů, dvojic i jednotlivců. Navíc Gigathlon je víc než sport: organizátoři věnují část startovného na charitu a myslí i na zapojení handicapovaných sportovců, kteří mohou být součástí jednotlivých týmů.

Náročná sobota provedla závodníky po nejzajímavějších historických, kulturních i přírodních památkách regionu Lipenska, zatímco odpočinkově laděná neděle se odehrála již na cca polovičních distancích oproti předešlému dni. Prvního českého závodu se také zúčastnila Eva Vrabcová-Nývltová, olympionička z letošních her v Riu, která běžela v týmu Superlife Gigathlon; její tým se umístil na 4. místě. Účast přijal i jeden z našich prémiových klientů Jiří  Spudich, který se účastnil závodu v kategorii Single man a umístil se na skvělém 10. místě.

Za Modré Salamandry nastoupila trojice sportovců z ČSOB, a to Jaroslav Paták (běh), Michal Pliška (silniční kolo) a Milan Hanyk (horské kolo). A protože v pětičlenném týmu nesmí chybět ženy, závodníky doplnily Kateřina Maňovská (plavání) a Pavlína Opletal (inline brusle), které Jaroslav oslovil mimo banku. Za závodní víkend tým překonal obdivuhodné vzdálenosti, Pavlína na inlinech ujela 34 km, Michal na silničním kole urazil 133 km, Kateřina uplavala 4,3 km, Milan na horském kole dal 65 km a Jaroslav uběhl přes 30 km. Celkově výkony týmu stačily na 11. místo, což v konkurenci 36 ostatních není vůbec špatné.

Na závodě jste mohli narazit i na zónu ČSOB Na Zdraví, kde si děti mohli zasportovat, a na dospělé čekala výzva „Kolik zvládneš za 2 minuty kliků nebo leh sedů nebo dřepů“. Bylo možné se také zúčastnit soutěže o 5 voucherů, každý v hodnotě 5 000 Kč od Čedoku. Naši zónu můžete potkat i na dalších sportovních akcích, třeba 8. října u Brněnské přehrady na akci Vokolo Príglu či o den později na ČSOB maratonu v Hradci Králové.

Gigathlon se dočkal vřelého přijetí a pozitivních ohlasů. Oficiální video z akce stojí za to, představuje perfektní atmosféru v nádherném prostředí Lipenska.