ČSOB Hostivařský běh: Naboso po golfovém hřišti

Trávník na golfovém hřišti je měkký a hebký jako plyšový koberec. Jaké to asi je se po něm proběhnout? V pražské Hostivaři máte každý rok skvělou možnost si to vyzkoušet na vlastní nohy rámci ČSOB Hostivařského běhu. Ti, kteří nechali boty doma, se letos navíc stali účastníky historicky prvního Mistrovství České republiky v běhu naboso.

Dopoledne 10. května v hostivařském golfovém areálu nepatřilo nažehleným límečkům, nýbrž běžcům a fanouškům zvědavým na netradiční závod. Kolem místních devíti jamek pořadatelé vytyčili běžeckou trať, jejíž trasa vedla téměř výhradně po pečlivě střiženém pažitu. Hlavní závod, který byl zároveň neoficiálním mistrovstvím republiky v běhu naboso, měřil 10 km pro muže a 5 km pro ženy.

Až na výjimky se na start postavili především běžci, kteří se bez bot cítili trochu nesví a tak úplně netušili, co je vlastně čeká. „Většinu trasy tvořila krásně udržovaná, měkká tráva. Nejspíš bude něco pravdy na tom, že je pohyb bez bot zdravý. Běželo se mi krásně a lehce,“ popisuje své pocity Gabriela Gaudlová, která mezi ženami doběhla na pátém místě.

Ženskou kategorii ovládla Tereza Skuhrová, která 5km trať uběhla za 20:51. Mezi muži byl zdaleka nejrychlejší mistr světa v triatlonu Tomáš Svoboda. Ten do cíle doběhl s úsměvem na rtech v čase 34:39 s víc než minutovým náskokem na stříbrného Petra Lohra. Závodu se zúčastnilo na 260 běžců, necelá padesátka z nich pak absolvovala také doplňkový aquatlon.

U stánku ČSOB Na Zdraví bylo narváno

Závodníky kolem trati podporovali fanoušci – partneři a děti závodníků. Pro malé sportovce připravili organizátoři dětský běh okolo jezírka. Ti, kteří si netroufli postavit se na start závodu, si mohli proběhnout 2,5km okruh v rámci nesoutěžního běhu. Plno bylo také u stánku ČSOB Na Zdraví, kde vedle her pro děti radili trenéři běžcům s tréninkem nebo výživou.

„Hostivařský běh jsem si nemohla nechat ujít. Byla jsem zvědavá jak na závod, tak na to, jak se lidem bude zamlouvat náš nový projekt ČSOB NaZdraví, který tady zažil svou premiéru. Potěšilo mě, že v ČSOB zóně bylo doslova narváno, do našich sportovních soutěží se zapojili děti i dospělí a bylo na nich vidět, že se dobře baví,“ pochvalovala si ředitelka marketingové komunikace ČSOB Renata Němcová Pixová, která dorazila i s manželem a dcerou.

Fotografie ze závodu je možné prohlédnout ZDE.