Ambasadoři ČSOB pokořili Spartan Race

V neděli 29. dubna se tým našich ambasadorů ČSOB Na Zdraví účastnil jednoho ze závodů Spartana Race Super. Přečtěte si jejich dojmy ze závodu, který běželi v týmu.

1. Čím vás Spartan Race oslovil, že jste se rozhodli ho v týmu absolvovat?

Michal: Ačkoliv už náš tým má nějaké zkušenosti (Army Run 2016), brali jsme Spartan Race jako obrovskou výzvu. A to zejména kvůli náročnosti trati v horských podmínkách.
Denisa: Je to taková opičí dráha pro dospělé, což mě v dětství vždy bavilo. Zároveň je to zajímavá zkouška, co člověk vlastně vydrží.
Lukáš: Loni jsem vyzkoušel s kamarády závod Army Run.  Letos jsem se společně se svou kamarádkou Janou rozhodl překonat sám sebe a zdolat tři různě náročné tratě Spartana a dosáhnout tak cíle, který má každý „správný Spartan“  –  získat Trifecta medaili.
Jana: Charakter závodu – máme rádi výzvy a rádi zkoušíme něco nového. Možnost absolvovat závod v týmu pořadatel umožňuje a to bylo rozhodující (obzvláště při zjištění, že některé překážky asi budou těžšího charakteru). Navíc v týmu se to lépe táhne.

2. Co vás na Spartan Race pozitivně překvapilo a co pro vás naopak byla velká výzva?

Michal: Překvapením pro mě byla naprosto skvěle zvládnutá organizace závodu a schopnost pořadatelů postarat se o 3500 závodníků.
Nadšený jsem byl z vybudovaného zázemí (převlékárny) a doprovodných programů.
Výzvou byla předpověď počasí, které jsme se velmi obávali. Nakonec bylo ale nádherně.
Denisa:  Spartan Race má výbornou organizaci, na překážkách se netvořily fronty a trasa byla opravdu rozmanitá. Nakonec vyšlo i počasí, nejnáročnější překážkou pro mě byla voda.
Lukáš: Se sněhem na trati jsem opravdu nepočítal. Ale nakonec se ukázalo, že to mělo své kouzlo. Byl jsem z toho nadšený.  Velkou výzvou nejen pro mne bylo  překonání vodní překážky (plazení v ledové řece pod ostnatým drátem) ke konci závodu. Mimochodem byla to překážka, která byla označena logem ČSOB Na Zdraví.
Jana: Pozitivně mě překvapila velikost závodu, resp. jeho kapacita, a zároveň perfektní organizace.

3. Jak hodnotíte závod v týmu, byla to výhoda, nebo naopak nevýhoda? Jaký byl váš týmový čas?

Michal: Právě kvůli práci v týmu, vzájemné podpoře a soudržnosti jsem byl ochoten zúčastnit se podobného závodu.
Miluju tu atmosféru, kdy všichni (nehledě na týmové rozložení) čelíme stejným překážkám a jsme ochotni jeden druhému kdykoliv pomoci.
Právě lidská solidarita a duch fair play je při těchto závodech cítit nejvíce.
Denisa: Určitě to byla velká výhoda, v týmu si pomáháme jednotlivé překážky zvládnout a následné vyprávění si o společných zážitcích je k nezaplacení.
Lukáš: Byli jsme čtyři a od začátku do konce jsme byli jeden tým. Užili jsme si to a vzájemně se podpořili, když bylo potřeba. Čas v tomto případě nebyl vůbec podstatný.
Jana: Za mě výhoda, možnost zdolávat překážky společně více tmelí kolektiv. Týmový čas byl 4 hodiny.

4. Jak hodnotíte účast ČSOB na akci?

Michal: Moc se mi líbilo zázemí stánku ČSOB, které doplňoval příjemný tým lidí v čele s Jaruškou a Andrejkou.
Díky ČSOB jsem se mohl po studené koupeli zahřát hned několika způsoby (termofólie, teplomet, čaj a vlídné slovo).
A když už jsem zmiňoval tu solidaritu, rovněž velmi kladně hodnotím aktivity ČSOB ohledně charitativní podpory pro Světlušku. Každý z návštěvníků mohl svými dřepy nebo přímo korunkami přispět na dobrou věc. A to díky ČSOB!
Denisa: Mile mě překvapilo, že jsme jako banka byli hodně vidět a zároveň nám bylo poskytnuto skvělé zázemí.
Lukáš: V naprostém úžasu jsem byl z toho, že ČSOB Na Zdraví bylo vidět opravdu všude kolem nás. Tomu nešlo uniknout. Taky se o nás u stánku po konci závodu hezky postarali. O to více jsem byl nadšený, že ČSOB Na Zdraví za každý dřep, který jsem udělal, poslala 1 Kč nadačnímu fondu Světluška. Celkově se tu vybralo tuším 11 000 Kč. Palec nahoru.
Jana: Perfektní! Velmi jsem byla překvapena a potěšena, kde všude logo ČSOB Na Zdraví je, jak často ho vidím. Vidět ho na termofóliích bylo neskutečné a cítila jsem hrdost. Kolegyním v zázemí pak patří obrovský dík za podporu a perfektní servis.

5. Jaké jsou vaše letošní další sportovní cíle?

Michal: Vltava Run, Army Run a uvidíme, co ještě dál…
Denisa: Letos mám za sebou Spartan Race a pražský půlmaraton. Přemýšlím ještě o Spartanovi ve variantě Sprint.
Lukáš: Letos to byl hlavně dubnový půlmaraton, dále plánuji ještě dva překážkové závody Spartana v Liberci a v Litovli. Nyní mě čeká Vltava Run a už jsem se stihl přihlásit na Vokolo príglu a ČSOB Janovských 11 a 19 km. Myslím, že těch sportovních akcí bude nakonec mnohem víc.
Jana: Sportovní cíle jsou vysoké, chceme s kolegou získat spartanskou Trifectu a mimo to se chci opět zúčastnit ultramaratonského závodu B7.

Na Fotografii zleva: Lukáš Burian, Jana Fryčová, Michal Tuček a Denisa Vůleová